Banka Hesap Numaralarımız

0216 349 65 78

bilgi@gezmisogluhukuk.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 18:00

Hizmetlerimiz
Anasayfa Hizmetlerimiz Fikri ve Sınai Haklar Hukuku ve Bilgi Teknolojileri

Fikri ve Sınai Haklar Hukuku ve Bilgi Teknolojileri

Rekabetçi küresel pazarda olağanüstü bir hızla gelişen ve değişen teknoloji ve ürünler, fikri ve sınai hakların da etkin şekilde korunmasını, yeniliklerin ve rakip şirketlerin yakından takibini, hukuki koruma için proaktif davranılmasını zaruri kılmaktadır. Hukuki donanım ve tecrübeye sahip, temel bilimler ve yenilikçi teknolojiler konusunda bilgili avukatlardan hukuki hizmet alınması ticari amaçlara ulaşılmasında can alıcı bir öneme sahip olabilir.

 

Ticari sırların, telif haklarının, fikirlerin, sanat eserlerinin, markaların, patentlerin, tasarımların korunması, bunların kullanılması veya kullandırılmasına yönelik lisans veya devir sözleşmelerinin hazırlanması, marka tescil başvurularının yapılması, mali hakların devri sözleşmelerinin hazırlanması konularında edinmiş olduğumuz bilgi ve tecrübelerimizle, size yardımcı olmaya hazırız.

 

Fikri ve Sınai Haklar Hukuku & Bilişim Teknolojileri Hukuku konusunda size aşağıdaki alanlarda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri sağlayabiliriz

 

- Birleşme ve devralmalarda, aynı şekilde finansman veya kredi sağlanması işlemlerinde fikri ve sınai hakların devri, lisanslandırılması, yeniden yapılandırılması, teminat veya sermaye olarak gösterilmesi.

- Markaların seçimi, kullanımı ve korunması.

- Rakip markaların analizi yapılmak suretiyle başvurulacak markaların elverişliliğine ilişkin araştırmaların ve hukuki analiz ve değerlendirmelerin yapılması.

- Marka tescil başvuru dosyalarının hazırlanması, yenileme taleplerinin yapılması; marka tescil başvurularına itirazların ve/veya itirazlara cevapların hazırlanması.

- Mahkemelerde dava açmak veya davalara cevap vermek kaydı ile marka hukuku, patent hukuku, telif hakları, eser sahibi hakları konularında müvekkillerin temsil edilmesi.

- Lisans sözleşmelerinin hazırlanması, fikri ve sınai haklar distribütörlük sözleşmelerinin, gizlilik sözleşmelerinin, devir sözleşmelerinin, teminat sözleşmelerinin, yazılım geliştirme ve lisans sözleşmelerinin hazırlanması ve müzakeresi.

- Yapımcı, oyuncu, sanatçı, eser ve reklam sözleşmelerinin hazırlanması; program yapımcılığı, televizyon programları ve reklam hukuku konularında hukuki danışmanlık hizmetleri.

- Bilgisayar sistemlerinin, yazılımların ve ağların korunmasına ilişkin hukuki danışmanlık hizmetlerinin sağlanması.

- İstihdam edilen personel tarafından ortaya çıkarılan eserlere ve yazılımlara ilişkin hak sahipliğinin belirlenmesi.

- Elektronik ticarete, arama motorlarına ve web sitesi içeriklerine  ilişkin fikri ve sınai hak ihlali değerlendirmelerinin yapılması ve bunlara ilişkin hukuki aksiyonun alınması.

Bizi Arayın 0216 349 65 78

Bizi Arayın 0216 349 65 78

Caddebostan Mah. Bağdat Cad. No: 251 D.6 Göztepe Kadıköy / İstanbul
0216 349 65 78
0216 337 90 08
bilgi@gezmisogluhukuk.com

2019 © Copyright Her Hakkı Saklıdır.

Gezmişoğlu Hukuk Bürosu, İstanbul Barosuna kayıtlı uzman avukat kadrosu ile ceza hukuku, aile hukuku, miras hukuku, iş hukuku gibi birçok alanda hizmet vermektedir.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ